Regulamin Studia PhotoMi

Posted on

Niniejszy regulamin powstał na podstawie doświadczeń i najczęstszych pytań Klientów. Został stworzony aby nasza współpraca była klarowna i przyjemna.

 1. Każdy klient przed sesją otrzymuje link do tego regulaminu. Decyzja o skorzystaniu z  usług  Fotografa jest równoznaczna z jego akceptacją.
 2. Przed każdą sesją należy podpisać umowę, która szczegółowo określa warunki wykonania usługi.
 3. Decydując się na sesję klienci muszą powierzyć mi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących moich usług. Dane nie zostają przekazywane nikomu innemu. Podając swoje dane zgadzają się na przetwarzanie ich przeze mnie w ramach moich usług.
 4. Jeśli zależy Ci na rezerwacji konkretnego terminu sesji skontaktuj się ze mną przynajmniej miesiąc wcześniej.
 5. Istnieje możliwość wykupienia sesji w postaci bonu podarunkowego. Bon ma ważność 12 miesięcy od daty zakupu i w tym czasie należy wykonać sesję.  Opłatę za wybrany pakiet prezentowy oraz papierowy bon w formie zaproszenia na sesję należy uregulować w dniu jego zakupu.
 6. Klient zobowiązany jest do zapoznania się z portfolio Fotografa, jego stylem obróbki i pracy. Klient nie może oczekiwać od Fotografa wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografa stylem w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem itp.
 7. Fotograf zastrzega, że nie może zagwarantować, że podczas sesji wykonane zostaną kadry podobne do tych wyszukanych przez Klienta przed sesją np. w gazetach czy internecie. Każda sesja jest indywidualna i przygotowywana dla konkretnego Klienta, dlatego często jest niepowtarzalna. Takie kadry należy przed sesją skonsultować z Fotografem.
 8. Fotograf zawsze na kilka dni przed sesją drogą mailową, sms-ową, lub za pośrednictwem Facebooka potwierdza datę i godzinę sesji. W przypadku braku reakcji ze strony Klienta do 12h poprzedzających sesję, Fotograf wysyła powiadomienie o anulowaniu terminu sesji. 
 9. Punktualność przybycia na sesję jest bardzo ważna. Szanujmy swój czas i siebie nawzajem. Jeśli z ważnych przyczyn spóźnisz się poinformuj mnie o tym telefonicznie,
 10. Klient ma prawo przełożyć termin sesji raz bez podania przyczyny, jednak należy o tym poinformować przynajmniej 12h wcześniej. 
 11. Klient dokonuje wyboru Pakietu Sesji najpóźniej w dniu sesji , nie ma możliwości późniejszego pomniejszenia lub powiększenia pakietu, można natomiast dokupić dodatkowe kadry w ustalonej cenie.
 12. Płatność za wybrany pakiet sesji następuje najpóźniej w dniu sesji gotówką lub za pośrednictwem terminala płatniczego.
 13. Fotograf zastrzega, że finalny wynik sesji zależy w dużej mierze od przygotowania do sesji osób fotografowanych i nie bierze odpowiedzialności za nieprzygotowanie się do sesji przez Klienta. Fotograf przed każdą sesją udziela wskazówek jak się do niej przygotować.
 14. Za bezpieczeństwo osób nieletnich uczestniczących podczas sesji fotograficznej odpowiadają rodzice (opiekunowie prawni) tych osób oraz Klient. Ewentualne szkody materialne na wyposażeniu studia pokrywają opiekunowie prawni dzieci.
 15. Retusz zdjęć po sesji nie obejmuje przeróbek graficznych typu przeklejanie, wycinanie części ciała, zmiany koloru czy faktury ubrań, przeklejanie tła itp.
 16.  Wybrane przez Fotografa najlepsze zdjęcia z sesji w formie surowej ze znakiem wodnym do wyboru, wysyłane są w ciągu max. 10 dni roboczych od daty sesji za pośrednictwem galerii internetowej.
 17. Klient w czasie 10 dni roboczych wybiera najlepsze według niego ujęcia za pośrednictwem witryny internetowej galerii.
 18. Ilość zdjęć do wyboru określa pakiet.
 19. Klient ma prawo wybrać więcej zdjęć za wskazaną opłatą.
 20. Kwotę za dodatkowe ujęcia przesyła się przelewem, na wskazany numer konta, do 10 dni roboczych.
 21. Od dokonania wyboru zdjęć przez klienta, Fotograf ma max. 30 dni na ich wyretuszowanie oraz odesłanie w pełnej rozdzielczości i wykonanie wydruków.
 22. W przypadku gdy klient nie wybierze zdjęć w galerii w określonym terminie wyboru najlepszych zdjęć dokonuje fotograf według zakupionego przez Klienta pakietu.
 23. W przypadku nie opłacenia dodatkowej ilości kadrów ponad pakiet Fotograf finalnie oddaje klientowi tylko ilość zdjęć opłaconych, czyli ustalonych w pierwotnym pakiecie i wybiera je spośród zdjęć wybranych przez klienta.
 24. Czas odesłania/wydruku zdjęć i produktów np. albumów może się wydłużyć z przyczyn losowych (są zamawiane w firmie zewnętrznej).
 25. Nie ma możliwości aby Klient otrzymał resztę nieobrobionego materiału w formie RAW. Klient otrzymuje tyle fotografii ile zakupił, plus ewentualne Gratisowe ujęcia, które zależą od Fotografa.
 26. Po oddaniu gotowego materiału Klientowi Fotograf przez okres 3 miesięcy przetrzymuje na dysku wszystkie fotografie, Następnie materiał nieobrobiony zostaje usunięty, a po 12 miesiącach usunięty z dysku zostaje także materiał po obróbce.
 27. Istnieje możliwość Obróbki EKSPRESS za dodatkową opłatą 250 zł, termin oddania zdjęć od dnia wyboru zdjęć przez klienta wynosi 5-10 dni roboczych. Usługa nie obejmuje wydruku albumów.
 28.  Klient może odebrać końcowy produkt osobiście lub skorzystać z opcji wysyłki. Opcja wysyłki to koszt 20zł – kurier.